Jeśli chcesz otrzymywać informację o promocjach i nowościach w naszej ofercie wpisz swój e-mail.

Zapisz | Wypisz


Sonda

Co jest dla Ciebie najbardziej interesujące?

Techniki zapamiętywania

Szybkie czytanie

Mind mapping

Inne

Głosuj

logo_profi-lingua

Aktualności

Jedzenie poprawiające pamięć - aby obżarstwo było bardziej znośne :)

Dodano: Środa 26 grudnia 2018

Czy nie byłoby fantastycznie, niczym w filmach sci-fi, zażywać składniki, dzięki którym nasza pamięć znacząca poprawia się? Na pewno większość z nas chętnie skorzystałaby z takiej urozmaiconej diety. Nie ma jednak obecnie w naszej sztuce kulinarnej tego typu specjałów, są za to potrawy mogące sprawić, że nasze zdolności pamięciowe poprawią się, a umysł będzie lepiej funkcjonował. Jest to świetna możliwość łączenie zdrowych nawyków żywnościowych i wspomagania naturalnych zdolności mentalnych.

Zwykle nie zastanawiamy się nad tym, że produkty jakie spożywamy mogą mieć pomocny wpływ na procesy myślenia. Kiedy jesteśmy na wakacjach możemy bez większego wysiłku zapewnić regenerację także naszej pamięci, co z pewnością nam się późnej opłaci. Jakie produkty powinniśmy spożywać? Okres wakacyjny, to prawdziwy wysyp wielu gatunków pomidorów. Świetnie smakują na surowo, w sałatkach, jako dodatki do sosów. Posiadają prócz smaku także sporą dawkę przeciwutleniaczy, a te dbają o nasze komórki nerwowe, czyli przekaźniki pamięciowe. Jedząc pomidory nie tylko poprawiamy jakość naszych nośników pamięci, ale możemy ustrzec się poważnych chorób związanych  z uszkodzeniem komórek nerwowych. Będąc nad morzem nie możemy zapomnieć o spożywaniu ryb morskich. Zawierają one jod poprawiający funkcjonowanie umysłu, a także kwasy odpowiedzialne za lepsze funkcjonowanie całego układu nerwowego. Są oczywiście bogate w dobre dla naszej pamięci tłuszcze, sprzyjające ponadto utrzymaniu dobrego samopoczucia, chroniące przed depresjami i rozstrojeniem emocjonalnym. Ryby to podstawa. Przeglądając menu szukajmy produktów z witaminą E, K, B6, C, produkty z cynkiem i magnezem. Jak prosto je dostarczyć? Należy polubić pestki dyni! A co do picia? By może nie jesteście jeszcze fanami herbatki z szałwii, pamiętajcie jednak, aby koniecznie jej spróbować. Od wieków uważana jest za sprawdzony napój poprawiający zdolności pamięciowe. 

 
Małgorzata Litwin

cofnij

ostatnia aktualizacja 2018-12-26

Polecamy

Dodano: Poniedziałek 21 stycznia 2019

Śladami mistrzów pamięci

Dodano: Środa 26 grudnia 2018

Jedzenie poprawiające pamięć - aby obżarstwo było bardziej znośne :)

Dodano: Niedziela 14 października 2018

Pobudź swój mózg. Odwiedź miejsca z przeszłości.

Dodano: Sobota 29 września 2018

Dlaczego po wakacjach mamy większe problemy z pamięcią?

Dodano: Niedziela 23 września 2018

Jak mieć lepsze wspomnienia z wakacji?

Dodano: Sobota 25 sierpnia 2018

Pamięć nie lubi samolotów

Dodano: Środa 6 czerwca 2018

Pamięć nie lubi długich podróży...

Dodano: Środa 16 maja 2018

Imprezy, które zapadają w pamięć

zobacz wszystkie

Województwo Kujawsko - Pomorskie intelektualnym centrum Polski dzięki modernizacji i reorganizacji SPW S.C

Gra w klocki

Efekty

Labirynt

bimage_114

Sonda

Czy warto ćwiczyć pamięć?

Tak

Nie

Nie wiem

Głosuj

mojregion

Strona główna | Aktualności | Polityka prywatności | Kontakt | Szybkie czytanie | Nauka czytania | Szybkie uczenie | Program szybkie czytanie | OTUiW Jantar | OTU Borowikowa | Mapa serwisu

Copyright © 2003 - 2020 Szkoła Pamięci SPW

wykonanie mediart.pl Agencja Reklamowa Bydgoszcz