Jeśli chcesz otrzymywać informację o promocjach i nowościach w naszej ofercie wpisz swój e-mail.

Zapisz | Wypisz


Sonda

Co jest dla Ciebie najbardziej interesujące?

Techniki zapamiętywania

Szybkie czytanie

Mind mapping

Inne

Głosuj

logo_profi-lingua

Aktualności

Śladami mistrzów pamięci

Dodano: Poniedziałek 21 stycznia 2019

Czujesz się dobrze w mnemotechnikach, lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z technikami zapamiętywania? Wszyscy, którzy lubią rywalizację mogą wziąć udział w mistrzostwach zapamiętywania odbywających się zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Od lat najlepsi na mistrzostwach, a przynajmniej zawsze zajmujący czołowe miejsca okazują si Chińczycy. Jednak w Polsce również mamy własnych mistrzów, którzy kwalifikują się do światowej dziesiątki.

Należy do nich 18 letni Tobiasz z Częstochowy, który w klasyfikacji generalnej światowej zajął szóste miejsce, a okazał się wicemistrzem w kategorii zapamiętywania ciągu cyfr mówionych, a także zajął trzecie miejsce w kategorii zapamiętywania kolejności obrazów abstrakcyjnych. Mistrzowie świata zmagają się także w Londynie. Mistrz świata z 2009 roku Ben Pridmore, Brytyjczyk był w stanie zapamiętać sekwencję 7 talii 364 kart. To imponujący wynik. Wydaje się wam, że mistrzami są głównie starsze osoby poświęcające całe dni na ćwiczenie technik pamięciowych? Nic bardziej mylnego. Zwykle najlepsze okazują się osoby młode, jak 15 letnia Eva potrafiąca odtworzyć 97 cyfr, 137 słów, 12 dat, 102 liczby dwucyfrowe i 9 kart, a to wszystko w pojedynczej konkurencji. W czasie mistrzostw wszyscy zawodnicy traktowani są równo. Mają taki sam czas na przygotowanie i  zapamiętanie zadań, także punktacja jest jedna. Dominic O’Brien jest 8-krotnym mistrzem Mistrzostw Pamięci. To właśnie on oszukał system kasyn w las Vegas zdobywając fortunę, ale też dożywotni zakaz wstępu do kasyn na całym świecie. Mnemotechnicy udowadniają, że kasyno nie zawsze wygrywa. W czym Dominic zdobył szczególne uznanie? Potrafił on  ciągu 30 minut zapamiętać 2385 losowo wygenerowanych cyfr kodu dwójkowego. To nie lada osiągnięcie. A może ktoś z was zamierza ten wynik pobić? Nic nie stoi na przeszkodzie, w każdym weku, aby zacząć swoją przygodę z mnemotecnikami i dołączyć do grona mistrzów pamięci.

Małgorzata Litwin

cofnij

ostatnia aktualizacja 2019-01-21

Polecamy

Dodano: Poniedziałek 21 stycznia 2019

Śladami mistrzów pamięci

Dodano: Środa 26 grudnia 2018

Jedzenie poprawiające pamięć - aby obżarstwo było bardziej znośne :)

Dodano: Niedziela 14 października 2018

Pobudź swój mózg. Odwiedź miejsca z przeszłości.

Dodano: Sobota 29 września 2018

Dlaczego po wakacjach mamy większe problemy z pamięcią?

Dodano: Niedziela 23 września 2018

Jak mieć lepsze wspomnienia z wakacji?

Dodano: Sobota 25 sierpnia 2018

Pamięć nie lubi samolotów

Dodano: Środa 6 czerwca 2018

Pamięć nie lubi długich podróży...

Dodano: Środa 16 maja 2018

Imprezy, które zapadają w pamięć

zobacz wszystkie

Województwo Kujawsko - Pomorskie intelektualnym centrum Polski dzięki modernizacji i reorganizacji SPW S.C

Gra w klocki

Efekty

Labirynt

bimage_114

Sonda

Czy warto ćwiczyć pamięć?

Tak

Nie

Nie wiem

Głosuj

mojregion

Strona główna | Aktualności | Polityka prywatności | Kontakt | Szybkie czytanie | Nauka czytania | Szybkie uczenie | Program szybkie czytanie | OTUiW Jantar | OTU Borowikowa | Mapa serwisu

Copyright © 2003 - 2020 Szkoła Pamięci SPW

wykonanie mediart.pl Agencja Reklamowa Bydgoszcz