Jeśli chcesz otrzymywać informację o promocjach i nowościach w naszej ofercie wpisz swój e-mail.

Zapisz | Wypisz


Sonda

Co jest dla Ciebie najbardziej interesujące?

Techniki zapamiętywania

Szybkie czytanie

Mind mapping

Inne

Głosuj

NZOZ JANTAR

logo_profi-lingua

OTU Borowikowa

borowikowa_logo

Aktualności

Dodano: Czwartek 18 października 2012

Co kryje się pod hasłem „efektywnych technik uczenia się”?

T.W.: Efektywne techniki uczenia się to przede wszystkim metody, dzięki którym możemy poprawić dwa wskaźniki. Tempo uczenia się oraz jakość, czyli ilość materiału, który jesteśmy w stanie zapamiętać w określonym czasie. W celu poprawy tej efektywności stosujemy metody zwane mnemotechnikami, dzięki którym jesteśmy w stanie przenosić zapamiętywany materiał bezpośrednio do pamięci długoterminowej (tej, która pozwala na zapamiętanie i potem przypomnienie sobie) w bardzo krótkim czasie.
 
Kliknij i pobierz dokument w pdf.
 
Po kliknieciu na obrazek artykułu uzykasz powiększenie w formacie jpg.
 
więcej
Dodano: Środa 17 października 2012

W październiku w kilku rozgłośniach radiowych udzieliliśmy interesujących wywiadów, a także mini lekcji pokazowych związanych z naszym najnowszym przedsięwzięciem, jakim jest Centrum Lingwistyczno - Mnemotechniczne.
 
Posłuchaj!
 

To co nas wyróżnia to wieloletnie doświadczenie w tym, jak sprawić, aby nauka była przyjemna, prosta i przede wszystkim skuteczna - mówi Wojciech Elszyn, autoryzaowany trener Szkoły Pamięci SPW.

 
 
PART I 
 
 
 
PART II
 
Mnemotechniki są bardzo pomocne przy nauce różnego rodzaju języków obcych - wyjaśnia Sebastian Jakubowski, koordynator zajęć lingwistyczno - mnemotechnicznych.
 
 
PART III
 
 
 
 

 

więcej
Dodano: Niedziela 22 lipca 2012

Centrum Lingwistyczno-Mnemotechniczne

 

 

 

 

 

 

 

Doskonała metoda w połączeniu ze sztabem ludzi o wysokich kwalifikacjach, dla których uczenie jest pasją a nie zawodem pozwoliło nam odnieść sukces w zakresie treningów pamięci - pozwala odnieść sukces także w zakresie nauczania języków obcych.


Dlaczego wybrać CLM?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest bardzo prosta.

Nauka z nami jest bardzo skuteczna. Jako jedyna szkoła językowa w Polsce wykorzystujemy w profesjonalny i świadomy sposób techniki pamięciowe w nauczaniu niemal wszystkich treści, związanych z językiem obcym. Bazujemy na własnym, autorskim programie, którego metodyka została opracowana na podstawie metod, z wykorzystaniem których uczestnicy zajęć organizowanych w ramach SPW ustanowili Światowe Rekordy Guinness'a. Nad nauczanymi treściami pieczę sprawują metodycy od wielu lat zajmujący się nauczaniem języków obcych.

 

CLM to możliwość nauki języka z wykorzystaniem skutecznych metod, składających się na program, na który SPW otrzymała Akredytację Kuratorium Oświaty. Dlatego też każdy z naszych studentów, bez względu na wiek oraz rodzaj kursu, może mieć pewność, że zajęcia prowadzone są profesjonalnie, przez świetnie wykwalifikowaną kadrę, dla której jakość nauczania jest niezwykle ważnym elementem prowadzonych zajęć.

Ofertę Centrum wyróżnia to, że metody, które stosujemy bez problemu mogą być wykorzystywane przez wszystkich naszych studentów - dzieci, młodzież, dorosłych. Nie ma znaczenia poziom ani rodzaj zajęć. Bazujemy na naturalnych uwarunkowaniach naszej pamięci oraz skutecznych sposobach uczenia się, które zawsze przed rozpoczęciem zajęć są badane. W oparciu o wyniki tych badań nasi lektorzy są w stanie tak pokierować nauką studenta, aby jak najlepiej wykorzystał on swoje predyspozycje i osiągał najlepsze możliwe wyniki, widoczne już po krótkim czasie.

Centrum Lingwistyczno-Mnemotechniczne to także praca w małych grupach lub zajęcia indywidualne. Wszystko to, aby nauka w naszej szkole była skuteczna i komfortowa.

 

Dowiedz się więcej odwiedzając:

www.clm.spw.pl

www.ctw.pl

więcej
Dodano: Sobota 23 czerwca 2012

Piotr Cieśliński

Naukowcy twierdzili do niedawna, że mózg rozwija się do 25. roku życia, a później już tylko degraduje. Ale ta wiedza właśnie się zmienia - kolejne przykłady dowodzą, że w dojrzałych mózgach wciąż mogą powstawać nie tylko nowe komórki - neurony, ale również nowe połączenia między komórkami - pisze Piotr Cieśliński w nowym numerze magazynu "Tylko dla Dorosłych".

Do niedawna neurolodzy wątpili, że mózg może się odnawiać tak, jak się to dzieje z komórkami skóry, żołądka, czy jelit, (wymieniają się co trzy-cztery dni). Twierdzili, że mózg rozwija się do 25. roku życia, a potem zaczyna się jego degeneracja - tracimy neurony i połączenia miedzy nimi. I że jedyne co można było zrobić, to opóźniać proces starzenia się.

Czytaj więcej

więcej
Dodano: Niedziela 3 czerwca 2012

KLASYFIKACJA GENERALNA

IV Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci 2012

1 miejce - Tobiasz Boral - 3715 pkt.

2 miejsce - Bartłomiej Boral - 2912 pkt.

3 miejsce - Michał Gnatowski - 2358 pkt.

Kliknij button więcej i zapoznaj się z wynikami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zobacz zwycięzców dyscyplin, pobierz plik z kompletnymi wynikami.

więcej
Dodano: Wtorek 22 maja 2012

Siłownia, basen, park, czy kort tenisowy - w tych miejscach dbamy o naszą formę fizyczną. W podobny sposób powinniśmy zadbać o naszą pamięć. Jak to robić - mówiły w Jedynce psycholog Hanna Hamer z niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku i Marzena Chojnacka, trenerka ze Szkoły Pamięci SPW.

O różnicach pomiędzy pamięcą sensoryczną i długotrwałą, mnemotechnikach, praktycznych ćwiczeniach na pamięć i tym ile czasu dziennie powinniśmy im poświęcać - dowiesz się z nagrania audycji.

Kliknij na logo jedynki i posłuchaj!

więcej
Dodano: Czwartek 1 marca 2012

Aby mieć dobrą pamięć, potrzebna jest motywacja do zapamiętania, skoncentrowanie się na elemencie zapamiętywanym i odpowiednia technika. 

Gośćmi Dariusza Ciesielskiego byli Ryszard Zaremba, trener Szkoły Pamięci, Anna Grabek - Dąbrowska, psycholog i Iwona Zbrzeźna, pedagog specjalny.  

Pamięć jest sposobem przyswajalności informacji, które do nas docierają. Obrazy, dźwięki kolekcjonujemy w naszej pamięci w postaci sygnałów, engramów pamięciowych w systemie nerwowym mózgu. Przeciętny człowiek wykorzystuje 2 proc. możliwości mózgu. Trudność polega na tym, że musimy znaleźć jakiś sposób układania pamięci w naszym mózgu - podkreśla Ryszard Zaremba. - W naszej szkole zajmujemy się lekkim oszukiwaniem mózgu, który najlepiej odbiera informacje pod postacią wizualizowaną. Jeżeli coś jest wybitnie abstrakcyjne, przestaje do mózgu docierać. Jeżeli będziemy odpowiednio trenować pamięć, dostarczać bodźce wzrokowo - słuchowe do pamięci, baza danych zacznie się powiększać. Aby mieć dobrą pamięć, trzeba spełnić trzy podstawowe warunki - mieć motywację do zapamiętania czegoś, skoncentrować się na elemencie zapamiętywanym i wykorzystywać odpowiedniej techniki zapamiętywania. 

Anna Grabek - Dąbrowskai Iwona Zbrzeźna zaznaczają, że pamięć składa się z wielu różnych faz. Obrazy są zakodowane i zapamiętanie w naszym mózgu, jednak ze względu na chociażby stres, koncentrację uwagi i zmysły zapominamy - w danej chwili nie jesteśmy w stanie odtworzyć sobie tych informacji. Dodatkowo w każdym z nas zachodzą procesy, jak wyparcie czy mechanizmy zabezpieczające powodujące to, że informacje z których aktualnie nie korzystamy, schodzą na dalszy plan.  

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

więcej
Dodano: Czwartek 23 lutego 2012

Gość radiowej Jedynki ("Cztery pory roku") podkreślił, że wiele osób uczy się PIN-ów poprzez manualne zapamiętanie czterech cyfr. Jego zdaniem do każdego numeru można przypisać sobie jakiś symbol, np. domek. Tłumaczył, że taka metoda jest wyjątkowo prosta: wystarczy raz spróbować, powtórzyć i "już zostaje w głowie"

Odwiedź stronę radiowej jedynki i posłuchaj http://www.polskieradio.pl/7/1553/Artykul/544719,Chcesz-pamietac-Uruchom-prawa-polkule

W większości przypadków za naszą pamięć odpowiada półkula lewa. Proponowałbym, żeby zacząć bardziej korzystać z prawej, odpowiedzialnej za intuicję, kolory. Możemy starać się kilka zdań dziennie pisać lewą ręką, jeżeli jesteśmy praworęczni i odwrotnie, jeżeli leworęczni. Pamięć bardzo rozwija też malowanie i rzeźbienie – zachęcał Ryszard Zaremba.

Podobnie warto pograć na jakimś instrumecie, jeśli czujemy w sobie jakiekolwiek zdolności muzyczne, albo grać w warcaby, szachy i scrable.

więcej
Dodano: Środa 9 listopada 2011

Autoryzowany Trener SPW z Bydgoszczy Jakub Najdek oraz była nasza uczennica z Warszawy Karolina Siuiciak 09.11.11 gościli w popularnym programie TVP2 Poziom 2.0. Poniżej fotorelacja.

 

poziom 2.0

 

Kliknij i obejrzyj fotorelację

więcej
Dodano: Sobota 3 września 2011

 Szkoła Pamięci SPW na Facebooku. Znajdź i polub nas!

 

więcej

Polecamy

Dodano: Środa 15 listopada 2017

Zaburzenia pamięci, a leki

Dodano: Poniedziałek 30 października 2017

Pamięć - pióro, notes i atrament

Dodano: Środa 25 października 2017

Pamięć całkowicie plastyczna?

Dodano: Środa 18 października 2017

Akt pamieci, a zmiana wspomnień

Dodano: Poniedziałek 9 października 2017

Akronimy - zabawa słowami

Dodano: Poniedziałek 11 września 2017

Dlaczego po wakacjach mamy problemy z pamięcią?

Dodano: Sobota 2 września 2017

Jak mieć lepsze wspomnienia z wakacji?

Dodano: Niedziela 27 sierpnia 2017

Rymowanki i śmieszne wyrażenia

Dodano: Środa 19 lipca 2017

Czy nowoczesne technologie sprzyjają uczeniu się?

Dodano: Poniedziałek 19 czerwca 2017

20-, 30-latkowie. Generacja globalnej amnezji

Dodano: Poniedziałek 5 czerwca 2017

Ludzie sukcesu kochają gry!

Dodano: Piątek 26 maja 2017

System nawigacji wbudowany w mózg

Dodano: Czwartek 4 maja 2017

Jak sprawić, aby nasza pamięć pracowała dla nas?

Dodano: Środa 22 marca 2017

'THE BRAIN - GENIALNY UMYSŁ' - CZYM ZASKOCZĄ UCZESTNICY?

zobacz wszystkie

Województwo Kujawsko - Pomorskie intelektualnym centrum Polski dzięki modernizacji i reorganizacji SPW S.C

Gra w klocki

Efekty

Labirynt

bimage_114

Sonda

Czy warto ćwiczyć pamięć?

Tak

Nie

Nie wiem

Głosuj

mojregion

Strona główna | Aktualności | Kontakt | Szybkie czytanie | Nauka czytania | Szybkie uczenie | Program szybkie czytanie | OTUiW Jantar | OTU Borowikowa | Mapa serwisu

Copyright © 2003 - 2017 Szkoła Pamięci SPW

wykonanie mediart.pl Agencja Reklamowa Bydgoszcz

Szanowni Państwo, zgodnie z ustawą Prawo telekomunikacyjne (Dz.U.2004 Nr 171, poz. 1800, z późn.zm) informujemy, że w serwisie www.spw.pl stosuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka), które są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywane informacje używane są m.in. w celach statystycznych oraz dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia i tym samym akceptację Polityki cookies.
[x] Kliknij tutaj, aby ukryć komunikat